WordPress SEO Eklentileri 2018

Arama motoru optimizasyonu süreci her web sitesi için son derece önemlidir, çünkü siteniz düzgün bir şekilde optimize edilmişse, Google gibi arama motorları üzerinden yüksek miktarda trafik elde edebilirsiniz. Sitenizi WordPress ile kurduysanız, bir arama motorundan organik trafik elde etmek için kullanabileceğiniz SEO eklentileri bulunmaktadır.

Optimizasyon işlemine başlamadan önce, SEO’nun temellerini anlamalısınız, SEO başlangıç ​​kılavuzu için SEO Nedir başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Ve unutmamalısınız ki WordPress, en iyi SEO dostu içerik yönetim sisteminden biridir; SEO işlemlerini kolaylaştırır.

En İyİ WordPress Seo Eklentileri 2017

En iyi WordPress SEO Eklentileri listesi sizlerle:

WordPress SEO by Yoast

Yoast SEO eklentisi, WordPress için en çok kullanılan SEO eklentisidir. Bu eklenti, WordPress siteniz için XML site haritası da dahil olmak üzere web sitenizi optimize etmek için hemen hemen tüm özellikleri sunan ücretsiz bir eklentidir.

Yeni yazı ekleme ekranında altta yer alan yeşil ışık özelliği, herhangi bir yayının yayınlanmadan önce ne kadar iyi optimize edildiğini görmeye yardımcı olabilir. Yoast eklentisiyle sosyal optimizasyonu belirli bir oranda yönetebilirsiniz.

All In One SEO Pack

All in One SEO Pack eklentisi, WordPress için en popüler SEO eklentilerinden biridir. WordPress platformunu kullanarak bir SEO dostu site oluşturmak için gerek duyabileceğiniz tüm özellikleri ve seçenekleri sunar. Google ve diğerleri gibi arama motorları için blog yayınlarınızın başlıklar otomatik olarak optimize edilir.

all in seo pack

PREMIUM SEO PACK

Adından da anlaşılacağı gibi, arama motorları için sitenizi optimize etmek ve daha fazla para kazanmak için yardımcı olacak bir premium SEO eklentisidir. Premium SEO Pack, sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve kullanıcılarınıza harika bir deneyim sunmanıza yardımcı olan araçlara sahiptir.

Eklenti, sitenizi optimize etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz bazı şeylerin bulunduğu yüksek kaliteli ve kapsamlı bir SEO eklentisidir. Bu eklenti, sitenizde SEO açısından gerçekten önemli olan iç bağlantı yapısını iyileştirmenize yardımcı olur; ve bu da, sitenizdeki görüntülerinizi optimize etmenize yardımcı olur, çünkü resimler size arama motorlarından düzgün şekilde optimize edilmiş trafik getirmektedir.

Sitenizin zengin snippet işlevselliğini ele alır, böylece yayınlarınız arama sonuçlarında ön plana çıkar. Sitenizin 301 yönlendirmelerini kontrol eder, böylece herhangi bir sayfayı başka bir sayfaya kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu SEO eklentisi sitenize gerekli site haritasını sunacaktır; Aynı zamanda sitenizdeki videolar için XML site haritası sunar. Sitenizi, Twitter ve Facebook planlayıcısı gibi araçlarla sosyal medyada yayınlarınız otomatik olarak paylaşılır.

Bu eklenti, blogunuz için site içi optimizasyon özelliğini de kullanır ve gerekirse yayınlarınızı optimize edebilirsiniz. Başlık ve meta özellikleri, Google Analytics, 404 hata sayfası, geri bağlantı oluşturucu, bu eklentinin diğer önemli hizmetlerinden bazılarıdır.

Bu eklenti, SERP kelimeleri gibi bazı ek özelliklere de sahiptir. Bu araçla, sitenizdeki kullanıcı dostu bir gösterge tablosunda anahtar kelimeleriniz için arama motoru sıralamasını takip edebilirsiniz.

SEOPressor

Sitenizin organik trafiğini artırmak için bir diğer çok güçlü eklenti SEPpressor, blog yayınlarınızı mükemmel bir şekilde optimize etmenize yardımcı olur. SEOPressor’u diğer SEO eklentilerinden üstün kılan tarafı anahtar kelime analizi işlevidir.

Konuyla alakalı uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmanıza olanak tanıyan dahili bir anahtar kelime araştırma aracı ile birlikte gelir. Bir makaleyi yazdığınızda, makalenin geneline göre SEO uyumluluğunu denetler ve bu analizine dayanarak bir puan verir.

SEOPressor, iç bağlantıları yönetmenizi sağlar, çünkü belirli bir anahtar kelimeye bağlı olarak bağlantı atamak için bir seçenek sunar. WordPress için blog yayınlarınızı, resimlerinizi optimize eden, sosyal medya için sitenizi optimize eden kapsamlı bir SEO eklentisidir; Snippet’leri kullanarak anahtar kelimelerinizi mükemmel bir şekilde kullanmanıza ve yerleştirmenize yardımcı olur.

SEO ULTIMATE

WordPress için bir diğer yaygın olarak kullanılan ücretsiz SEO eklentisi, sitenizi mükemmel bir şekilde optimize etmek için ihtiyaç duyacağınız tüm temel SEO seçenekleriyle birlikte gelir. SEO Ultimate, meta başlıklar ve açıklamalar, açık grafikler, otomatik bağlama, zengin snippet’ler, 404 izleme üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Bu eklentiyle, Google arama sonuçlarındaki tıklama oranını artırabilmeniz için yayın, sayfa ekleri ve diğer tüm yayın türleri için meta açıklamayı düzenleyebilirsiniz.

Sitenizdeki her tekli yayın, sayfa, ek ve özel yazı tipi nesneleri için açık grafik başlığı, resim ve içerik türü üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Bu eklentiyle, arama sonuçlarında öne çıkacak zengin snippet kodunu kolayca ekleyebilirsiniz.

W3 Total Cache

Sitenizi hızı ve sitenizin SEO’su birbirine bağlıdır. Bir sitenin hızlı ve kullanıcı dostu olması son derece önemlidir. Google, kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi üzerine çok şey vurgulamaktadır.

W3 Total Cache ile sitenizin performansını artırmak isterseniz bu eklentiye sahip olmalısınız. Site hızı için en çok kullanılan önbellekleme SEO eklentileri arasında yer almaktadır.

RANKIE

Tam olarak bir SEO eklentisi değildir, ancak değerli bilgilerle sitenizin genel arama motoru hitini artırmanıza yardımcı olur. Bu, Google’da her bir anahtar kelime konumunu yakından takip eden WordPress sıralamalarını izlemenize yardımcı olacak bir WordPress sıralama görme eklentisidir.

SEO by SQUIRRLY

Bu eklenti, okuyucuya yönelik içerik üretmenin yanı sıra arama motoru dostu olan bir içerik yaratmanıza da yardımcı olur. Böylece, arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde etmenize de yardımcı olacaktır. Bu eklenti ile, SEO ile ilgili istatistikleri elde edebilir, haftalık SEO denetimleri alabilir ve daha fazla trafik elde etmek için siteniz için en iyi anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

Yoast SEO eklentisiyle birlikte bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu karışık eklenti, yazı yazarken veya düzenlerken makalelerinizi optimize etmek için size gerçek zamanlı tavsiyeler sunarak size yardımcı olur.

Redirection

Bir URL’yi, başka bir URL’ye yönlendireceğiniz bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır. 301 yönlendirme için yaygın olarak kullanılan en popüler WordPress eklentisidir. Redirection eklentisi ile, 404 hatalarını da takip edebilir ve doğru URL’lere yönlendirme yapabilirsiniz.

SEO INTERNAL LINKS

İç bağlantılar, sitenizin genel optimizasyonunun son derece önemli bir parçasıdır çünkü dahili bağlantılar, arama motorlarının sitenizin diğer önemli yayınlarını ve sayfalarını ziyaret etmelerini ve dizine eklemelerini sağlar. Seo Internal Links ise bu işlevi gören SEO eklentileri arasındadır.

All In One Schema.org Rich Snippets

Zengin snippet’ler , yayın hakkında daha fazla bilgi sağlayarak yayınınızın arama sonuçlarında nasıl göründüğünü geliştirir. Zengin Snippet’ler; fotoğrafları, yıldız derecelendirmelerini, fiyatını, yazarını vs. gösterebilir ve bu da blog yayınınızı rekabette bir adım öne çıkaracaktır.

SEMrush

Semrush, bir WordPress eklentisi değil, çok sayıda pro blogcu tarafından kullanılan çok etkili bir araçtır. Bu araç, rakip bilgilerinizi elde etmek için herhangi bir web sitesinin bir bakış açısı ve mükemmel bir araç hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur, böylece onları yenebilir ve daha karlı bir iş yaratabilirsiniz.

SEMrush premium bir araçtır ve yatırımınız için büyük kazanç sağlayabilir, derecelendirebileceğiniz anahtar kelimeler hakkında bilgi edinebilir, elde edebileceğiniz trafik türlerini öğrenebilir, rakiplerinizi ayrıntılı olarak analiz edebilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

WordPress SEO Eklentileri

İyi bir WordPress SEO eklentisi her WordPress sitesi için bir zorunluluktur. Temalar genellikle SEO ayarlarıyla birlikte gelse de, ileride temanızı değiştirirseniz tüm SEO ayarlarınızı kaybedeceğinden tek bir tema SEO işlevselliğini kullanmak yerine bir eklenti kullanmanız faydalı olacaktır.

Kaliteli SEO eklentileri kullandığınızdan; ancak çok sayıda SEO eklentisiyle aşırı bir yükleme yapmadığınızdan emin olun, site başına yalnızca bir kaç SEO eklentisi yüklü bulundurmanız önerilir. WordPress Yoast SEO eklentisi; kuşkusuz ilk tercihiniz olmalıdır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir