WordPress P3 Plugin ile Eklenti Hız Testi

WordPress P3 Plugin ile Eklenti Hız Testi: Arama motorları içerisinde en çok kullanılan Google, hepimizin bildiği gibi kullanıcı deneyimini her şeyden üstün tutuyor. Bundan dolayı da web site sahiplerine birçok görev düşüyor. Özellikle kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak site hızını optimize etmek web site sahibinin başlıca görevi. Sitenizin hızını iyileştirmek kullanıcı deneyimi konusunda size artı puan sağlar.  Çünkü hiçbir kullanıcı sayfaları yavaş açılan bir sitede zaman harcamaz. Bu da web sitenizin hemen çıkma oranı gibi metriklerini olumsuz etkiler. Ayrıca SEO açısından ele aldığımız zamanda site hızı önemli bir kriter. Search Engine Land tarafından hazırlanan SEO Başarı Faktörleri Tablosu içerisinde de hız faktörü önemli bir SEO kriteri olarak yer alıyor. Hem arama motorları hemde kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurmanız şart. İşte bu yüzden web sitenizin hızını iyileştirmek için işinizi kolaylaştıracak WordPress P3 Plugin‘i size  tanıtmak istiyoruz.

P3 plugin
P3 plugin

WordPress P3 Plugin Nedir? Ne İşe Yarar?

WordPress P3 Plugin, bir web sitesinin yükleme süresi üzerindeki etkilerini ölçer ve bu ölçüm sonucunda WordPress sitenin performansına dair bir profil oluşturmak için kullanılır. Kimi zaman yapılandırma sorunları olan yani kötü bir şekilde yapılandırılmış eklentiler yüzünden WordPress siteniz oldukça yavaşlar. Bu tarz kötü yapılandırmaya sahip eklentiler oldukça fazla. WordPress P3 Plugin ile sitenizin hızında yavaşlamaya neden olan her ne varsa sıkıştırarak sitenizin hızını iyileştirebilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde WordPress bir sitenin hızına dair birçok bilgiye ayrıntılı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Sitenin kaç saniyede yanıt verdiği, çekirdek süresinin kaç saniye olduğu ve mevcut eklentiler kaç saniye toparlanır gibi birçok sorunuzun yanıtını kolaylıkla bu eklentiyle öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca kullanılan yani sitede var olan eklentilerin site hızını nasıl etkilediğini öğrenerek eklentilere müdahale edebilirsiniz. WordPress oldukça hızlı bir yapıya sahip. Zayıf kodlamalara sahip bazı eklentilerin kullanımı WordPress sitelerin hızını olumsuz yönde etkiliyor.

WordPress P3 Plugin ile Hız Testi

Kısacası ücretsiz olarak hizmet veren bu eklenti site hızınızla alakalı birçok sorunu ortaya koyarak optimize etmenizi kolaylaştırıyor. Kullanıcı deneyiminin en önemli kriter olduğunu biliyoruz. Bu yüzden site hızının da en iyi şekilde optimize edilmesi gerekiyor. Sitenizin hız açısından performansını en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız bu eklenti işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir