2018 Güncel SEO Teknikleri

Güncel SEO Teknikleri. Sıralama oyununun en üst sırasına giden yolculuğunuzu desteklemek için yeterli SEO bilgisi ile donatılmış olmalısınız. Aşağıda, web sitenize uygulayabileceğiniz en son SEO tekniklerinden bazıları bulunmaktadır.

Google için Güncel SEO Teknikleri 

Mobil Dostu Web Sitesi

Sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun . Daha fazla kişi bu cihazlara güveniyor ve bunları web’e erişmek için kullanıyor. Google gibi arama motorlarının mobil uyumlu web sitelerine daha fazla öncelik verdiğini her zaman unutmayın.

Mobil Kullanıcılar

Mobil cihaz endüstrisi dünyanın önde gelen endüstrilerinden biridir. Bunun nedeni, insanların akıllı telefonlara kolaylık sağlamak eğiliminde olması. Günümüzde on kişiden yedisi bir akıllı telefon var. Bu yalnızca mobil kullanıcıları hedeflemeniz gerektiği anlamına gelir . Web sitenizi etkileşimli, hızlı ve farklı ekranlarda izlenebilecek şekilde optimize edin.

Sosyal Medyadan Yararlanın

Sosyal medya platformları sitesi sıralamalarını etkilemez, bunlar SEO artırmak için güçlü araçlar olarak kabul edilir. Sosyal medya platformları, daha geniş bir kitleyi kapsamanıza ve sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca çevrimiçi görünürlüğünüzü artırabilir. Sosyal medya, web içeriğinin hedef kitlenize ne çekici geldiğini ve konularınızı düzenlemenize yardımcı olanı belirtir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Üretme

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler bir veya iki kelimeyle ve ana anlamı (çoğunlukla 0-15 karakter uzunluğunda) yakalayan anahtar kelimelerdir. Örneğin: “sigorta acentesi”. Onlar daha fazla trafik hacmi ürettiği söylenen terimlerdir, ancak aynı zamanda belirsizdir, çünkü kullanıcının niyetini saptamak zordur. Örneğimizde, bir sigorta acentesi olarak bir iş arıyor ya da birisini işe alıyorlar mı?

Öte yandan, uzun kuyruk anahtar kelimeler, içinde daha fazla kelime bulunan ve daha belirgin olan anahtar kelimelerdir. Örneğin: “Boston’daki en iyi sigorta acentesi”. Genellikle, uzun kuyruk anahtar kelimeleri çok spesifik olduğundan ve kullanıcı niyeti biliniyorsa onlara karşı sayfaları optimize etmek kolay olduğundan, genellikle trafikten ziyade kâr üreten dişlilerden oluşur.

Tıklama Oranı 

Basit bir araştırma, uzun kuyruk anahtar kelimelerinin gücünü açıkça gösterir. Anahtar kelimelerin uzunluğu arttıkça, tıklama oranı (TO), dönüşüm oranı ve 1000 gösterim başına dönüşümler artar.

En etkili anahtar kelimenin 31 ila 35 karakter arasında bir uzunluğa sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, uzun kuyruk anahtar kelimelerinin kafa anahtarlarından daha fazla kazanç elde edebildiğini söylemek güvenlidir.

11 ila 15 arasındaki uzunluktaki anahtar kelimeler ana anahtar kelimelerdir. Veriler, bu anahtar kelimelerin ürettiği gösterimlerin, tıklamaların ve dönüşümlerin hacminin diğerlerinden önemli ölçüde daha yüksek olduğunu gösterir.

Web içeriğinizde stratejik olarak bu iki farklı anahtar kelimeyi kullanmak, ziyaretçiler kazanmak ve iş kârınızı artırmak için etkili bir hamle.

Diğer Arama Motorları: Yahoo, Bing SEO Optimizasyonu

Unutmayın, Google’ın yanındaki başka arama motorları da vardır. Yahoo ve Bing sadece ikisi. Sadece bir tanesindeki sıralamanızı geliştirmeye odaklanmayın. Sitenizi tüm arama motorlarını kapsayacak şekilde optimize edin.

Bu ipuçları, sitenizin SEO’uyla size yardımcı olacak modern tekniklerdir. Bununla birlikte, yine de aşağıdaki gibi temel SEO stratejilerini uygulamak çok önemlidir ve önemlidir:

  • Başlık etiketlerinizi optimize etme.
  • Hedef kitlenizin ilgisini tetikleyebilecek ilgi çekici meta açıklamaları oluşturun.
  • Arama motorlarının (örümceklerin) indeksleme programının web sitenizi dizine eklemesine yardımcı olmak için site haritaları oluşturun.
  • Web sitenizi düzenli olarak güncelleyin.

Bu güçlü teknikler yardımıyla, siteniz daha rekabetçi hale gelecek ve daha iyi bir SERP sıralamasına sahip olabilecektir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir